Son dakika… Bahçeli’den MHP grup toplantısında önemli açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Son dakika… Bahçeli’den MHP grup toplantısında önemli açıklamalar
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle; Tarihe bakmadan atılacak her adımın yapılacak her hamlenin kuşaklar arasında kopukluklar yapacağını düşünüyorum. Anadolu coğrafyasının vatan olması her şeyden evet milli birlik ve kardeşlikle ortaya çıkmıştır.

24 yıl önce 100.yılla sözleşme yaparken Türk devrinin ve Türk yüzyılının hayalini kurduk. 55.yıl dönümü münasebetiyle Ankara’da düzenlediğimiz toplantı muhteşem bir havada geçmiştir. Ne mutlu bizlere ki geçtiğimiz 9 Şubat günü MHP’nin 55. yıl kuruluş yıl dönümünü ilk günkü azim ve kararlılığını bitmeyen onur ve gururla kutladık.

55 yıl inançtır, iradedir. 55 yıl şereftir, şeriftir, şehadettir. 55 yıl boyunca ihanetlerle yolumuzu kesmek istediler, başarılı olamadılar. Aramızda devşirdikleriyle karşımıza geçtiler, hesapları tutmadı. Hayalleri kabuse döndü.

Yine diyorum, yine diyeceğim. Bu dava kutludur, bu dava uludur, bu dava dualıdır. Merhum Türkeş’in iki emaneti olan MHP ve Ülkü Ocakları onca operasyona rağmen dimdik ayaktadır. Bilinsin ki kıyamete kadar da yaşayacaktır. Hiçbir ihanete boyun eğmeyeceğiz. Ülkücü doğduk, ülkücü yaşadık.

Partimiz tam 55 yıldır gücünü milletinden alan siyasal düşüncenin savucusudur. Onun için adı Milliyetçi Hareket’tir.

Demokrasiler millet gerçeğinden beslenmiş ve gelişmiştir. Bizim vazgeçmeyeceğimiz ana çerçeve milli gerçek ve geleneğidir. Milletleşme sonuçlanmış değil, devam eden bir süreçtir.

ALPER GEZERAVCI’YA ‘VATANINA HOŞ GELDİN’ MESAJI

Yaklaşık 3 haftalık uzay görevinden Alper Gezeravcı ile övünmemiz millet olma halinin mümtaz bir sonucudur. Bu vesile ile Alper Gezeravcı kardeşimize ‘Vatanına hoş geldin’ diyorum. Dünyayı Türkçe okumanın yanında artık uzaya da Türkçe yaklaşmanın vakti gelmiştir. Bugünün yağlı boyası yarınların paha biçilmez bir tablosudur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.