Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BAE’de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai’de düzenlenen “Dünya Hükümetler Zirvesi”nde konuşuyor

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan BAE’de önemli açıklamalar
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;  Türkiye bir başarı hikayesi yazıyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz.

Geçen yıl 6 Şubat’ta tarihimizin en büyük doğal afetlerden birini yaşadık. 53 binden fazla canımızı toprağa verdik. Depremin üzerinden daha 1 sene bile üzerinden geçmeden enkazlarımızı kaldırdık. Her ay 15-20 bin konut teslim ederek yıl sonuna kadar 200 bin konutun teslimatını yapmayı hedefliyoruz. Kardeş ve dost ülkelerin de desteğiyle hamdolsun yaraları süratle sarıyoruz.

Tüm bu adımları atarken dünyanın farklı köşelerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmayı da ihmal etmiyoruz. 4 milyonu aşkın sığınmacıya ev sahipliği yapıyoruz.

Etrafı ateş çembveriyle kuşatılmış ülkemizin bugüne gelmesi kolay olmadı. Elde ettiğimiz her bir başarının arka planında çok büyük bir emek, sabır, gayret, tecrübe yatıyor.

Türkiye’yi takip edenler bu zorlu sürecin kilometre taşlarını çok iyi biliyor. Yılmadan, yorulmadan Türkiye’yi hedeflerine ulaştırma azmimizi sürdürdük..

Mayıs ayında yüzde 90’ları bulan katılımla gerçekleşen seçimlerde tarihi bir başarıya daha imza attık. 21 yıllık dönemde sadece yaptığımız atılımlar, projeleri, hizmetleri sığdırmadık. Bu dönemde 17 seçim zaferi de yaşadık.

Seçime doğru çalışmalarımızı çok sıkı yürütüyoruz. Seçimde zaferimizi ilan edeceğiz.

Nasıl dünya beşten büyükse daha adil bir dünya mümkündür. Buna tüm insanlığın ihtiyacvı vardır. Akan onca kana, yıkıma ve acıya rağmen adil bir barışın mümkün olduğuna dair inancımızı hala koruyoruz.

İSRAİL’E ‘BAĞIMSIZ FİLİSTİN’ ÇAĞRISI

Gazze’deki bugünkü krizin kaynağı Filistin topraklarındaki işgalin artarak devam etmesidir. Gazze’de sorunun kaynaığını doğru tespit etmezsek çözüm bulamayız. İsrail bölgede kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayalin peşinden koşmayı bırakmalı. Bağımsız Filistin’in varlığını kabul etmelidir. Bölgemizde barış ve huzura giden yol bağımsız bir Filistin Devleti’nin kuruluşundan geçmektedir.

İsrail katliamlarından, saldırılarından vazgeçmiyor. Türkiye olarak Gazze’de barış için garantörlüye hazırız. Flistinli kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve yalnız bırakmayacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.