4 adaylı İstanbul anketinden sürpriz sonuç

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken Metropoll Araştırma, İstanbul ölçekli bir araştırma yaptı. Anket sonucuna göre; DEM Parti’nin aday çıkarması durumunda İmamoğlu ile Kurum arasındaki farkın 3 puana kadar düştüğü görüldü. İYİ Parti’nin adayına destek vereceklerin oranı ise yüzde 2.9 olarak belirlendi.

4 adaylı İstanbul anketinden sürpriz sonuç
Yayınlama: 29.01.2024
Düzenleme: 30.01.2024
A+
A-

31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala siyasi partiler çalışmalarını hızlandırıyor. Anket şirketleri de bu yöndeki incelemelerini sürdürüyor. Son olarak Metropoll Araştırma’nın İstanbul’da yaptığı çalışmaya göre; DEM Parti’nin aday çıkarması durumunda İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark 3 puana kadar düşüyor.

4 ADAY ÜZERİNDEN İSTANBUL’DA ANKET YAPILDI

Metropol Araştırma, “Önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylar aşağıdaki gibi olursa hangi adaya oy verirsiniz” diye soruldu. Aday grupları da Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum, DEM Parti adayı ve İYİ Parti adayı olarak sıralandı.

KURUM VE İMAMOĞLU ARASINDAKİ FARK 3 PUAN

Ankete katılanların yüzde 41.6’sı Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini söylerken, yüzde 38’i Murat Kurum’a oy vereceğini belirtti. DEM parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 5.6, İYİ Parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 2.9 oldu. Ankete katılanların yüzde 11.9’u da ‘fikrim yok’ dedi.

İmamoğlu mu Kurum mu? 4 adaylı İstanbul anketinden sürpriz sonuç

 

Kaynak:sondakika.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.