Adalet Bakanı Tunç’tan yardımcısı hakkındaki torpil iddialarına yanıt: Tek kriterimiz liyakat

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’la ilgili bir konferans sırasında görüntülenen cep telefonu üzerinden “torpil” iddiası ortaya atıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Torpil iddialarını reddediyoruz. Tek kriterimiz liyakat” dedi.

Adalet Bakanı Tunç’tan yardımcısı hakkındaki torpil iddialarına yanıt: Tek kriterimiz liyakat
Yayınlama: 04.01.2024
Düzenleme: 04.01.2024
A+
A-

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bakan Yardımcısı Ramazan Can’la ilgili ortaya atılan “torpil” iddialarına yanıt verdi. Bakan Tunç, “Torpil iddialarını reddediyoruz. Tek kriterimiz liyakattir.” dedi.

KAMUDA “TORPİL” İDDİASI

Türkiye Adalet Akademisi tarafından Yargıtay binasında düzenlenen Mesleki Uygulama Yarışmaları Ödül Töreni’ne katılan Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’la ilgili, bir konferans sırasında görüntülenen cep telefonu üzerinden “torpil” iddiası ortaya atıldı.

BAKAN TUNÇ’TAN İDDİALARA YANIT

Bugün, Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Medeni Kanunu Çalıştayı’na katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Bizim tek kriterimiz liyakat. Talepler gelir. İktidardan da gelir muhalefetten de gelir. Bize herkes ulaşabilir, herkes mail atabilir, herkes cep telefonuyla arayabilir. Bu talepleri değerlendirecek olan ilgili komisyonlardır. Torpil vesaire iddialarını reddediyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın, bir konferans esnasında torpil yaparken kameralara yakalandığı iddiaları gündeme gelmişti. Torpil talep eden isimler arasında CHP’den AK Parti’ye geçen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin de olduğu öne sürülmüştü. Görevde yükselme sınavı için torpil olduğu iddia edilen mesajlara tek tek yanıt veren Can’ın, yapılması gerekenleri özel kalem müdürüne havale ettiği öne sürülmüş, Ramazan Can’ın bir mesaja, “Abi notumuzu aldık, takip edeceğiz inşallah” diye yanıt verdiği iddia edilmişti.

 

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.