Araç sahipleri dikkat! Motorine bir okkalı zam daha geliyor

Brent petrolde yaşanan hareketlilik bir zam haberini daha beraberinde getirdi. Motorine pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 40 kuruş zam geliyor.

Araç sahipleri dikkat! Motorine bir okkalı zam daha geliyor
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki hareketlilik ile vergilere yapılan zamlar akaryakıt fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. Sektör kaynaklarından alınan son bilgilere göre; motorinin litre fiyatı 12 Şubat Pazartesi gecesinden itibaren 1 lira 40 kuruş daha zamlanıyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARIİSTANBULİstanbul Anadolu Yakası Benzin fiyatı: 39,26 liraİstanbul Anadolu Yakası Motorin fiyatı: 41,63 liraİstanbul Avrupa Yakası Benzin fiyatı: 39,35 liraİstanbul Avrupa Yakası Motorin fiyatı: 41,70 liraANKARAAnkara Benzin fiyatı: 40,00 liraAnkara Motorin fiyatı: 42,43 liraİZMİRİzmir Benzin fiyatı: 40,24 liraİzmir Motorin fiyatı: 42,64 liraAKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Araç sahipleri dikkat! Motorine bir okkalı zam daha geliyor
Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.