Çekya’da üniversitede silahlı saldırı!

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Charles Üniversitesi Felsefe Fakültesi’nde silahlı saldırı düzenlendi. Polis, saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu açıklayarak, saldırganın etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Çekya’da üniversitede silahlı saldırı!
Yayınlama: 22.12.2023
A+
A-

Çekya’nın başkenti Prag’daki Jan Palach Meydanı’nda bulunan Charles Üniversitesi Felsefe Fakültesi’nde silahlı saldırı düzenlendi. Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırıda ölü ve yaralıların olduğu bildirilerek, bölgenin güvenlik çemberi altına alındığı aktarıldı. Halkın bölgeden uzak durması çağrısında bulunan polis, saldırganın etkisiz hale getirildiğini açıklayarak, üniversitenin tahliye edildiğini bildirdi.

Görgü tanıkları, saldırganın okulun çatısından polise ateş açtığını belirtti. Çevredekiler tarafından kaydedilen görüntülerde, halkın panikle okulunu bulunduğu bölgeden koşarak uzaklaştığı görüldü.

Çekya'da üniversitede silahlı saldırı!

Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Charles Üniversitesi Felsefe Fakültesi’ne düzenlenen silahlı saldırıda, hayatını kaybedenlerin sayısı 15’e yükselirken, daha önce 30 olarak açıklanan yaralı sayısı ise 24 olarak revize edildi. Saldırganın üniversitedeki saldırıdan önce babasını öldürdüğü de ortaya çıktı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 15 en az olarak açıklandı. 24 kişi ise yaralandı.

Polis, etkisiz hale getirilen 24 yaşındaki David Kozak’ın üniversitenin öğrencisi olduğunu belirterek, sabah saatlerinde Kladno’daki evinde babasını öldürdüğü şüphesiyle polis tarafından aranmaya başlandığını aktardı.

Saldırganın sosyal medya üzerinden yaptığı yazışmalara ulaşıldığını ifade eden polis, saldırganın babasını öldürdükten sonra okula gideceğinin tespit edildiğini ve önlem olarak okulun boşaltıldığını fakat saldırganın başka bir binaya giderek saldırıyı oradan gerçekleştirdiğini açıkladı. Polis, Kozak’ın saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini ve saldırının ardından intihar ettiğini belirtti.

Çekya İçişleri Bakanı Vit Rakusan, saldırının terörle bağlantısı olmadığını açıkladı.

 

 

Kaynak: milliyet.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.