CHP’li İBB hafriyat dökmüştü! Murat Kurum müjdeyi verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’ne katıldı. Kurum, CHP’li İBB’nin hafriyat döküp yapımını durdurduğu Çekmeköy-Yenidoğan metrosunu süratle başlatacaklarını açıkladı.

CHP’li İBB hafriyat dökmüştü! Murat Kurum müjdeyi verdi
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’ne katıldı. Kurum, CHP’li İBB’nin hafriyat döküp yapımını durdurduğu Çekmeköy-Yenidoğan metrosunu süratle başlatacaklarını açıkladı.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “Göreve geldiğimizde İstanbul’u Türkiye Yüzyılı’na en güzel şekilde hazırlayacağız. Belediyecilik tarihinde iz bırakacak yüz yıllık planlama ve strateji dönemine geçeceğiz.” dedi.

Alanda kurulan balık tezgahının başına geçen Kurum, hazırladığı balık ekmekleri katılımcılara ikram etti, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP’Lİ İBB’NİN HAFRİYAT DÖKTÜĞÜ ÇEKMEKÖY-YENİDEN METRO HATTINA SÜRATLE BAŞLAYACAĞIZ’

Çekmeköy için hazırladıkları projeleri hatırlatan Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlk iş, 1 Nisan’da CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy-Kirazlıtepe-Güngören-Aydınlar-Taşdelen-Yenidoğan metro hattına süratle başlayacağız. O hafızalarda bıraktıkları kötü izleri tamamen silip atacağız. İkincisi Taşdelen’de her geçen gün artan bir trafik var. Buraya gelirken de onlarca arkadaşım dedi ki ‘Yahu biz buradaki trafikten artık bıktık, usandık, illallah ettik.’ İBB’nin 5 yıldır hiçbir şey yapmayıp sadece algı ve reklamını yaptığı o tünel kavşağını revize edeceğiz ve en kısa sürede Taşdelenli, Çekmeköylü kardeşlerimize kazandıracağız. Köprülü kavşağımız, Neveser konaklarının oradan trafiği yerin altına alıyoruz, böylelikle şehrimize tam 12 bin metrekarelik yeni bir meydan kazandıracağız ve çok önemlisi yolun 2 tarafı birbirine kavuşacak. İnşallah Çekmeköy’ün iki yakasını birleştireceğiz ve orada derin bir nefes aldıracağız. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan 2. köprüye giden bağlantı yolunda Alemdağ-Çatalçeşme çıkışını vereceğiz ki Çekmeköy’ün trafiğini hemen Kuzey Marmara Otoyolu’na verelim.”

‘SORUN VARSA SORUNDAN KAÇMAYACAĞIZ’

TOKİ konutlarının hak sahipleriyle dün yaptığı görüşmeye ilişkin soru üzerine Kurum, şunları dile getirdi:

“Biz hiçbir zaman sorun varsa sorundan kaçmayacağız. Sorun neredeyse biz orada olacağız, çözüm için orada olacağız. Dün de TOKİ’den sosyal konut almış, hak sahibi olmuş arkadaşlarımızla bir araya geldik. Onları dinledik. Masanın bir tarafında onlar vardı, bir tarafında biz vardık. Aynı masa etrafında konuştuk, istişare ettik. Onlar için bir şeyler yapmanın mücadelesini verdik. TOKİ’mize, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’mıza teşekkür ediyorum. Kardeşlerimize yapılması gereken her türlü desteği vermek için bir mücadele ortaya koydular. Dün mutlu bir şekilde ayrıldığımızı düşünüyorum. En azından ben onlarla birlikte olabilecek mücadeleyi ortaya koydum.”

Kurum, görüşmeye ilişkin paylaşılan görüntülerle ilgili de sosyal medyada algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek “Görüntülere baktığınızda samimiyeti, kardeşliği gördük. Allah onlardan razı olsun. Biz milletimizin ne sorunu varsa o sorunun peşinden koşacağız. Sorundan ayrılmayacağız, sorundan kaçmayacağız ve milletimizi başıboş bırakmayacağız. Her zaman el ele olacağız. Her zaman gönül gönüle olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Haber7

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.