Çorum L Tipi Ceza İnfaz Kurumu hakkında çıkan iddialara yanıt

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Çorum L Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili çıkan iddialara yanıt vererek, tüm ceza infaz kurumunda barınma ve temel gereksinimlerin karşılandığını belirtti.

Çorum L Tipi Ceza İnfaz Kurumu hakkında çıkan iddialara yanıt
Yayınlama: 31.01.2024
Düzenleme: 31.01.2024
A+
A-

Çorum L Tipi Cezaevi’nde mahkumlar, “yeterli ranza olmadığı için yerde yatıyor, hak ihlalleri yaşanıyor” iddiaları ortaya atılmıştı. Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş yazılı açıklama yaparak iddialara cevap verdi. Bektaş, ” Tüm hükümlü ve tutuklular devletimizin koruması ve güvencesindedir.” ifadelerini kullandı.

BAŞSAVCIDAN İDDİALARA YANIT

Başsavcı Bektaş, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya platformlarında Çorum L Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile ilgili çeşitli iddiaların yer aldığını, bu nedenle açıklama yapma gereği duyulduğunu ifade etti.

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, “Tüm ceza infaz kurumunda gerek barınma, gerekse temel gereksinimler olan ısınma, iaşe ve sıcak su imkanı karşılanmakta olup herhangi bir aksama söz konusu değildir.” açıklamasını yaptı.

“İHTİYAÇLAR YASALAR ÇERÇEVESİNDE KARŞILANIYOR”

Çorum L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda 3 bayan koğuşu bulunduğunu belirten Bektaş, “Mevcut kapasite 90 kişi olarak planlanmıştır, Toplam kalan tutuklu ve hükümlü sayısı 63, anneleri ile birlikte kalan çocuk sayısı 3’tür ve her türlü ihtiyaçları yasalar çerçevesinde karşılanmaktadır. Tüm ceza infaz kurumunda gerek barınma, gerekse temel gereksinimler olan ısınma, iaşe ve sıcak su imkanı karşılanmakta olup herhangi bir aksama söz konusu değildir. Tüm hükümlü ve tutuklular devletimizin koruması ve güvencesindedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.