Edirne’de alkolü sürücülere ceza yağdı

Edirne’de polis ekiplerinin yaptığı şok uygulamada araçlar didik didik arandı. Bazı sürücüler ise ceza yememek için cam filmlerini elleriyle söktü. Ayrıca alkolü olarak direksiyon başına geçen sürücülere ise cezai işlem uygulandı.

Edirne’de alkolü sürücülere ceza yağdı
Yayınlama: 03.02.2024
A+
A-

Edirne‘de polis ekipleri, kent genelinde şok uygulama başlatarak kontrol noktalarında araçları durdurarak denetim gerçekleştirdi. Araçların içi detaylıca aranırken, bazı sürücüler ceza yememek için cam filmlerini kendi elleriyle söktü. Trafik kurallarına uymayan araç sürücülerine ceza kesildi.

“ARABAYI YENİ ALDIM, CAM FİLMİNDEN HABERİM YOKTU”

Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ve trafik ekiplerinin şehrin genelinde yaptığı şok uygulamalarda alkolü sürücülere ceza kesildi. Sürücülerin, araçların ve araçlarda bulunan yolcuların tek tek üst araması yapıldı. Araçlarının ön camına, yasak olmasına rağmen cam filmi yapıştıran sürücüler, ceza kesilmemesi için kendi elleriyle cam filmleri söktü. Sürücü, “uygulamadan çok memnunum, her zaman böyle olsun. Benim haberim yoktu, arabayı yeni aldım, şimdi öğrendim” diyerek yapılan denetimleri destekledi.

Asayiş ekipleri tarafından yapılan kimlik sorgulamasında 4 göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenlerin işlemleri yapıldıktan sonra Edirne İl Göç İdaresine teslim edileceği öğrenildi. Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun’da yapılan denetimlere katılarak vatandaşları ve sürücüleri can güvenliklerini korumak için kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Edirne'de alkolü sürücülere ceza yağdı: Cam filmlerini elleriyle söktüler

SÜRÜCÜLER DENETİMDEN MEMNUN

Emniyet Müdürü Karaburun, vatandaşların huzuru ve güvenliği için denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceğini belirtti. Yapılan uygulamaları yararlı bulduğunu ifade eden sürücülerden Yusuf Çimen, “Sonuçta her şey bizim için yapılıyor. Polisler soğuk havada bizim için çalışıyorlar. Vatandaşlar olarak polislere biraz daha riayet etmek zorundayız” şeklinde konuştu. Alkolü bir şekilde araç kullanılmaması gerektiğini vurgulayan sürücülerden Onur Demir ise, “Tedbir önemli, almak gerekiyor. Her yere verilecek zararı önlememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Edirne'de alkolü sürücülere ceza yağdı: Cam filmlerini elleriyle söktüler

Edirne'de alkolü sürücülere ceza yağdı: Cam filmlerini elleriyle söktüler

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.