Fatih Camii’sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı

Fatih Camisi’nde namaz sırasında sorun çıkaran bir kişi, imam ile araya girmeye çalışan cami cemaatinden birini bıçakla yaraladı. 2 yaralı hastaneye kaldırılırken, saldırgan şahıs ise gözaltına alındı. İstanbul Valiliği’nin konuyla ilgili açıklamasında, “Şahıs, Fatih Camii içerisinde slogan atarak cami içerisinde huzursuzluk çıkarmıştır. Fatih Camii imamı Galip Usta da şahsı uyararak dışarı çıkmasını istemiş. Ö.S. isimli şahıs bu sırada Galip Usta ve Bilal Erdem’i bıçakla yaralamıştır” denildi.

Fatih Camii’sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı
Yayınlama: 09.01.2024
A+
A-

Fatih Camisi İmamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişi, namazdan sonra bir şüpheli tarafından bıçakla yaralandı.

Fatih Camisi’nde namaz sırasında sorun çıkaran şüpheli Ö.S, özel güvenlik görevlileri tarafından camiden çıkarıldı. Namazın ardından imam odasına giren ve Usta ile konuşmak istediğini belirttikten zanlı, imam ile araya girmeye çalışan cami cemaatinden B.E’yi bıçakla yaraladı.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar sağlık görevlilerince hastaneye kaldırıldı. Şüpheli Ö.S. gözaltına alındı.

Fatih Camii'sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı

VALİLİK: ŞAHIS, CAMİ İÇERİSİNDE SLOGAN ATARAK HUZURSUZLUK ÇIKARMIŞTIR

İstanbul Valiliğinden olayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “08.01.2024 günü saat 19.15 sıralarında Ö.S. İsimli şahıs, Fatih Camii içerisinde slogan atarak cami içerisinde huzursuzluk çıkarmıştır. Fatih Camii imamı Galip Usta da şahsı uyararak dışarı çıkmasını istemiş. Ö.S. İsimli şahıs bu sırada Galip Usta ve Bilal Erdem’i bıçakla yaralamıştır.

Şahıs, olayın ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak gözaltına alınırken, Galip Usta ve Bilal Erdem, olayın ardından kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alınmıştır”

İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL, YARALILARI HASTANEDE ZİYARET ETTİ

İstanbul Valisi, Davut Gül, yaralıları hastanede ziyaret etti. Gül, “Fatih Camii’nde uğradıkları saldırıda yaralanan hocamız Galip Usta ve talebesi Bilal Erdem’e Allah’tan şifa diliyoruz.Hastanede ziyaret ederek doktorlarımızdan bilgi aldık. Tedavileri devam ediyor. Fail yakalandı ve emniyetimiz olayı çok yönlü inceliyor. Geçmiş olsun” dedi.

Fatih Camii'sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: SALDIRIYI LANETLİYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuya ilişkin paylaşımda bulundu. Çelik, “İstanbul Fatih Camii İmamı Galip Usta’ya ve cami cemaatinden Bilal Erdem’e yönelik menfur saldırıyı üzülerek öğrendik. Hadiseyle ilgili emniyet güçlerimiz ve adli makamlar harekete geçmiş, sorumlu kişi yakalanmıştır. Bu vesileyle Galip hocaya ve yaralı vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırıyı lanetliyoruz.” dedi.

Fatih Camii'sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı

Fatih Camii'sinde slogan atan şahıs imamı bıçakladı

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.