Fatih Erbakan’dan ittifak açıklaması: Ankara, İstanbul ve İzmir için….

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifak görüşmelerine ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı. Erbakan, Ankara, İstanbul ve İzmir için talep olduğunu ve bununla ilgili istişare yaptıklarını duyurdu.

Fatih Erbakan’dan ittifak açıklaması: Ankara, İstanbul ve İzmir için….
Yayınlama: 20.12.2023
Düzenleme: 20.12.2023
A+
A-

Erbakan, parti genel merkezindeki aday tanıtım toplantısında, 14 Mayıs seçimlerinde 1,5 milyon oy ile 5 milletvekili çıkartarak, 21 yıl sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdiklerini anımsattı.

Yerel seçimde ittifak yapıp yapmayacaklarına ilişkin soru üzerine Erbakan, daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye başkanlıkları için ittifak yapabileceklerini söylediklerini aktardı.

Fatih Erbakan, “Bu noktada bir talep oldu. Bununla ilgili değerlendirmemizi, istişaremizi yapıyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde inşallah bilgilendirme yapacağız. Ancak Ankara, İstanbul, İzmir büyükşehir seçimleri dışında, tüm il ve ilçelerde, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi adaylıklarında, Yeniden Refah Partimiz kendi adaylarıyla, kendi logosuyla inşallah seçimlere girecekler.” açıklamasında bulundu.

Erbakan’ın konuşmasının ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Doğan Aydal ile bazı il ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.

 

Kaynak: haber7.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.