Felaketin yıl dönümünde Hatay’da eğitime 1 gün ara

6 Şubat 2023’te yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla yarın Hatay’da eğitime 1 gün ara verildi. Depremden en olumsuz etkilenen kentlerin başında gelen Hatay’la ilgili alınan eğitim kararı Hatay Valiliği tarafından duyuruldu.

Felaketin yıl dönümünde Hatay’da eğitime 1 gün ara
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin en yıkıcı etkisinin görüldüğü Hatay‘da felaketin yıl dönümünde eğitime 1 gün ara verildi. Eğitimle ilgili alınan karar Hatay Valiliği tarafından duyuruldu.

Hatay Valiliği, konuyla ilgili yaptığı duyuruda büyük afetin birinci yıl dönümünde eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildiğini bildirdi. Buna göre kentte yarın (6 Şubat) okullarda eğitim ve öğretim yapılmayacak.

NE OLMUŞTU?

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük deprem sonrası 11 kentte büyük yıkımlar görülmüş, depremde resmi verilere göre 53 bin 537 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Depremin en çok yıkıma uğrattığı kentlerden birisi olan Hatay’da çalışmalar sürerken Valilikten eğitimle ilgili felaketin yıl dönümü olan 6 Şubat’ta eğitime 1 günlük ara verilmesi kararı alındı.

Felaketin yıl dönümünde Hatay'da eğitime 1 gün ara

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.