“Fergio House” operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı: Kurucusu maske takıp sesini değiştiriyor, çekimler için özel ekip görev yapıyor

İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen “Fergio House” operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı. Fergio House’un kurucusunun mimar Ferhat G. olduğu ve tanınmamak için maske kullandığı belirlenirken, gözaltına alınan şüphelilerin, daha önce Taksim’de para dağıtan kişiler olduğu öğrenildi. Şüphelilerin sosyal medyada paylaştıkları görüntüler için özel çekim ekipleri tuttukları, lüks hayatları göz önüne sererek daha fazla kişinin bu gruplara üye olmasının amaçlandığı bildirildi.

“Fergio House” operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı: Kurucusu maske takıp sesini değiştiriyor, çekimler için özel ekip görev yapıyor
Yayınlama: 30.12.2023
A+
A-

İstanbul‘da “Fergio House” ismini verdikleri villada yakın tarihte büyük bir parti vererek buradan da müstehcen yayınlar yapmaya hazırlanan şüpheliler, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Operasyonun ardından Fergio House’un kurucusunun mimar Ferhat G. olduğu ve tanınmamak için maske kullandığı ortaya çıktı.

DAHA ÖNCE DE TAKSİM’DE PARA DAĞITMIŞLAR

Büyükçekmece’de kiraladıkları bir villada yılbaşı için özel bir parti düzenleyip sosyal medyada müstehcen yayınlar yapmaya hazırlanan şüphelilere yönelik dün 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda sosyal medyada “Fergio House” ismiyle hesaplar açan, kullandıkları villaya da bu ismi veren şüphelilerin, daha önce Taksim’de para dağıtan kişiler olduğu öğrenildi.

TANINMAMAK İÇİN MASKELER TAKMIŞLAR

Şüpheliler ile ilgili yapılan araştırmalarda tanınmamak için maske takarak sesini değiştiren ve Fergio House’un kurucusu olduğu tespit edilen kişinin iç mimar Ferhat G. olduğu ortaya çıktı. Daha önce yaptığı birçok restorasyon projesiyle tanınan Ferhat G. yine ünlü oteller için de projeler hazırladığı saptandı. Yine Fergio House hesaplarından veya başka sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda Ferhat G.’nin yanındaki kişilere değişik kostümler giydirerek bu kişileri “köle” olarak nitelendirdiği görüldü.

MÜSTEHCEN ÇEKİMLER İÇİN ÖZEL EKİP TUTMUŞLAR

Yine şüphelilerin sosyal medyada paylaştıkları görüntüler için özel çekim ekipleri tuttukları, lüks hayatları göz önüne sererek daha fazla kişinin bu gruplara üye olması amaçladıkları öğrenildi.

Öte yandan dün İstanbul merkezli olmak üzere Isparta, Hakkari, Ankara, Gaziantep, İzmir, Konya ve Antalya illerinde toplam 15 farklı adreste eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 4’ü kadın 19 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.