Hataylılar bunu affetmeyecek!

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesi sonrası eski futbolcu Gökhan Zan’dan sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Zan, “Hatay’ı deprem değil, Anayasa’yı yok sayanlar canlarımızı öldürdü. Biz Hataylılar bunu, bu hukuksuzluğu, sahipsiz bırakılmayı asla affetmeyecektir.” dedi.

Hataylılar bunu affetmeyecek!
Yayınlama: 02.02.2024
A+
A-

Gezi Parkı davası hükümlüsü, Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay milletvekili seçilen Can Atalay’ın milletvekilliği düşürüldü. Karara tepkiler sürerken bir tepki de Gökhan Zan’dan geldi. Sosyal medyadan paylaşım yapan Zan, “Hatay’ı deprem değil, Anayasa’yı yok sayanlar canlarımızı öldürdü. Biz Hataylılar bunu, bu hukuksuzluğu, sahipsiz bırakılmayı asla affetmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve cezaevinde bulunan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliği, Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’nin hakkında verdiği kararın TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla düşürüldü.

“YAZIKLAR OLSUN”

Can Atalay kararı kısa sürede tepki toplarken bir tepki de eski futbolcu Gökhan Zan’dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Zan, “Yazıklar olsun! Can Atalay Hatay halkının iradesi ve Meclis’teki temsilcisidir. Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi Hatay halkının iradesinin yok sayılmasıdır. Hatay’ı deprem değil, Anayasa’yı yok sayanlar canlarımızı öldürdü. Biz Hataylılar bunu, bu hukuksuzluğu, sahipsiz bırakılmayı asla affetmeyecektir.” dedi.

Gökhan Zan'dan

Gökhan Zan'dan

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.