İmamoğlu’nun adaylığının açıklanacağı tarih belli oldu

CHP’de Kılıçdaroğlu’nun devrilmesinin ardından ‘yarı liderlik’ konumuna yükselen Ekrem İmamoğlu’nun İBB adaylığı hala resmiyet kazanmadı. CHP bunun için 27 Aralık’ı işaret etti.

İmamoğlu’nun adaylığının açıklanacağı tarih belli oldu
Yayınlama: 20.12.2023
Düzenleme: 20.12.2023
A+
A-

Yerel seçimlere 3 ay kaldı. 31 Mart 2024’te gerçekleşecek Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler Seçimleri için CHP’de isimler belirlenmeye çalışılıyor. Özgür Özel ile Ekrem İmamoğlu’nun şekillendireceği ifade edilen aday listeleriyle ilgili şimdiye kadar İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir dahil 227 seçim bölgesinin adayları açıklandı.

CHP’de önümüzdeki hafta yapılacak Parti Meclisi toplantısının ardından; Adana, Mersin ve Aydın adayları dahil 200’e yakın ismin daha adaylığının açıklanması bekleniyor. Söz konusu üç şehirde mevcut adaylarla yola devam edilme ihtimali ağır basıyor. İzmir Büyükşehir adayının kim olacağı ise Özel ile İmamoğlu arasında tansiyonu artırıyor.

Habertürk’te yer alan habere göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeniden adaylığı 27 Aralık’taki lansman ile resmen duyurulacak. İddiaya göre söz konusu lansmanda, CHP’nin yönetiminde olmadığı 25 ilçenin belediye başkan adayları da açıklanacak.

Kaynak: haber7.com / habertürk.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.