İstanbul’da firari hükümlülere dev operasyon! Üç binden fazla gözaltı

İstanbul’da haklarında kesinleşmiş hapis cezaları ile yakalama kararları bulunan 3 bin 634 şüpheli gözaltına alındı. 109 yıl 3 ay hapis cezası kesinleşen firari Serkan C.’de yakalananlar arasında.

İstanbul’da firari hükümlülere dev operasyon!  Üç binden fazla gözaltı
Yayınlama: 02.01.2024
A+
A-

İstanbul’da haklarında kesinleşmiş hapis cezaları ile yakalama kararları bulunan 3 bin 634 şüpheli gözaltına alındı. 2005 yılında Kadıköy’de gasp suçunun ardından yakalanıp yargılama sonucu 109 yıl 3 ay hapis cezası kesinleşen firari Serkan C.’de yakalandı.

3 BİN 634 FİRARİ YAKALANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde 2023 yılının son haftasında mahkemeler tarafından haklarında yakalama kararı bulunan şüphelileri yakalamak için operasyon yapıldı. Daha önceden tespit edilen adreslere yapılan baskında toplam 3 bin 634 kişi gözaltına alındı. Yakalanan 995 şüphelinin yargılama sonucu haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasındaki 2 bin 396 kişinin ise çeşitli mahkemeler tarafından arandığı öğrenildi.

İstanbul'da firari hükümlülere dev operasyon! 3 bin 634 kişi gözaltına alındı

109 YIL HAPİS CEZASI ALAN FİRARİNİN YAKALANMA ANLARI KAMERADA

Polisin yakaladığı kişiler arasında 2005 yılında Kadıköy’de gasp suçu gerçekleştirip ardından yargılanıp 109 yıl 3 ay hapis cezası kesinleşen firari durumdaki Serkan C: ‘nin de bulunduğu belirtildi. Yolda yürürken polisler tarafından bir süre takip edilen ve kaçmaya çalışırken gözaltına alınan Serkan C.’nin yakalandığı anlar ise bir güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Serkan C. cezaevine gönderildi.

İstanbul'da firari hükümlülere dev operasyon! 3 bin 634 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da firari hükümlülere dev operasyon! 3 bin 634 kişi gözaltına alındı

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.