İstanbul’un yüksek kesimlerine kar yağdı

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul’un yüksek kesimlerine kar yağdı. Silivri ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte sokaklar ve araçların üzeri beyaz örtüyle kaplandı.

İstanbul’un yüksek kesimlerine kar yağdı
Yayınlama: 29.01.2024
A+
A-

Meteoroloji’den gelen peş peşe uyarılardan sonra İstanbul’un yüksek kesimlerine kar yağdı.

SİLİVRİ’DE KAR ETKİLİ OLDU

Meteorolojinin uyarılarının ardından İstanbul’un yüksek kesiminde kar yağışı etkili oldu. Silivri ilçesi Kadıköy Mahallesi’nde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile sokaklar ve araçların üzeri beyaz örtüyle kaplandı.

İstanbul'un yüksek kesimlerine kar yağdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte hafta sonu görülecek yağışların pazar akşamından itibaren kar şeklinde etkili olmasının beklendiği, pazartesi öğlen saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

İstanbul'un yüksek kesimlerine kar yağdı

PAZARTESİ ÖĞLE SAATLERİNE KADAR GEÇİŞLER YAŞANACAK

Pazar günü karla karışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren kar şeklinde etkili olmasının beklendiği kaydedilen açıklamada, pazartesi öğle saatlerine kadar ise yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

31 OCAK’A KADAR MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA SEYREDECEK

Açıklamada, İstanbul’da hava sıcaklıklarının 31 Ocak’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyretmesinin beklendiği bildirildi.

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.