Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!

ABD’li rapçi Kanye West, geçtiğimiz günlerde antisemitik yorumları sebebiyle Yahudilerden İbranice özür dilemişti. İsrail resmi hesabı, West’in açıklamasına teşekkür ederek özrü kabul etmediklerini belirtti.

Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!
Yayınlama: 28.12.2023
A+
A-

Bir süre önce Yahudi karşıtı ırkçı ifadeler kullanan ve bu yüzden hem birçok markayla iş birliği fırsatını yitiren hem de sosyal medya hesapları kapatılan Kanye West, Yahudi karşıtı söylemleri için özür dilemişti.

“İÇTENLİKLE ÖZÜR DİLERİM”

Kanye West, İbranice açıklamasında, “Sözlerimin veya sözleimin sebep olduğu kasıtsız kargaşadan dolayı Yahudi toplumundan içtenlikle özür dilerim. Amacım kırmak ya da saygısızlık etmek değildi. Sebep olabileceğim acılardan derin pişmanlık duyuyorum. Daha fazla duyarlılık ve anlayış sağlamayı istiyorum. Affınız benim için önemli ve bunu telafi etmeye kararlıyım” ifadeleri yer almıştı.Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!

“UZUN BİR YOLCULUĞUN İLK ADIMI”

Kâr amacı gütmeyen bir savunma kuruluşu olan Anti-Defamation League, West’in açıklamasına cevaben CNN’e konuşarak, “Kanye West, nüfuzunu ve platformunu, sayısız zihni vahşi antisemitizm ve nefretle zehirlemek için kullanarak anlatılamaz bir hasara neden olduktan sonra; İbranice bir özür, Yahudi toplumuna ve incittiği herkese yaptıklarını telafi etme yolunda attığı uzun bir yolculuğun ilk adımı olabilir. Nihayetinde, eylemler sözlerden daha yüksek sesle konuşacaktır ancak bu ilk pişmanlık eylemi memnuniyetle karşılanmaktadır” demişti.Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!

KABUL GÖRMEDİ!

İsrail resmi hesabı bugün yaptığı açıklamada, West’in özrüne teşekkür ederek kabul etmediklerini açıkladı.Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!

WEST’İN ANTİSEMİTİK GEÇMİŞİ

Rapçi, son yıllarda birçok Yahudi karşıtı yorum yaparak Yahudi toplulukları tarafından kınanmıştı. Yorumları sebebiyle büyük şirketlerle iş anlaşmaları bozulan West, 2022 yılında bir radyo programında Adolf Hitler’i överek, “Nazileri seviyorum” demiş ve kendini Nazi ilan etmişti.Kanye West’in antisemitizm özrü, İsrail tarafından kabul edilmedi!

 

 

 

Kaynak: milliyet.com.tr

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.