Kendisi ile ilgilenmeyen çocuklarına kızıp servetini evcil hayvanlarına bıraktı

Çin’de yaşayan bir kadın, kendisiyle ilgilenmeyen kızlarına unutamayacakları bir ders verdi. Yaşlı kadın, 2.8 milyon dolarlık servetini evcil hayvanlarına bıraktı.

Kendisi ile ilgilenmeyen çocuklarına kızıp servetini evcil hayvanlarına bıraktı
Yayınlama: 25.01.2024
A+
A-

Çin’de yaşlı bir kadın, kendisi ile ilgilenmeyen çocuklarına kızıp 2.8 milyon dolarlık servetini evcil hayvanlarına bıraktı.

Şanghay’da yaşayan Liu soyadlı kadın, çocuklarının yaşlılığında kendisini ihmal ettiğini, evcil hayvanlarının ise kendisine arkadaşlık ve rahatlık sunduğunu öne sürerek vasiyetini değiştirdi ve 2.8 milyon dolarlık servetini evcil hayvanlarına bırakmaya karar verdi.

VETERİNER, MİRASIN YÖNETİCİSİ OLARAK ATANDI

South China Morning Post’un aktardığına göre, Çin’de hayvanlara doğrudan vasiyette bulunulmasını engelleyen yasalar nedeniyle yerel bir veteriner kliniği mirasın yöneticisi olarak atandı. Haber, Çin’deki aile dinamikleri ve miras uygulamaları hakkında tartışmalara yol açtı.

Öte yandan evcil hayvanlar daha önce de sahiplerinin onlara büyük bir miras bırakmasının ardından zengin olmuştu. Özellikle bu tür mirasların yasal ve uygulama yönleri farklılık gösterebiliyor.

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.