MHP lideri Bahçeli’den Türk Birliği mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin 55. yıl kutlama etkiliğinde konuşma yapıyor.

MHP lideri Bahçeli’den Türk Birliği mesajı
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ATO Congresium’da MHP’nin Kuruluşunun 55. Yıl Dönümü Kutlama Etkinliği’ne katıldı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; Aziz dava arkadaşlarım değerli ülküdaşlarım, muhterem misafirler, medyamızın güzide temsilcileri, hepinizi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Türk ve İslam değerlerinin yaşatıldığı her yere selamlarımı gönderiyorum. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin 55.kuruluş yıl dönümüdür. Hayırlı olsun inşallah, uğurlu olsun inşallah. Bahtiyarız, kıvanç doluyuz. Türk milletinin tevdi ettiği mirasa her zaman sadık kaldık. Bir dağ doruğuna tırmanır gibi kilitli kapıları açıyoruz.

Vatan ve millet sevgimizden asla ödün vermedik. Tuzaklar kuruldu yolumuza ama çizgimizden aşmadık. Kimi zaman pusu kurdular karanlık köşe başlarında çok şükür baş eğmedik diz çökmedik. 9 Şubat 1969 Adana’sından bu kez de başkent Ankara’da buluştuk. Gazi Mustafa Kemal’den Alparslan Türkeş’e kadar bizi biz yapan şahsiyetlere Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Kahraman şehitlerimizi de hürmetle rahmetle anıyorum.

MHP, 55 yıldır milli ve manevi değerlerin tamamını esas alarak siyasal ve toplumsal merkezin temsilcisi olmuştur.

Türk milliyetçiliğinin kaynağı Türk tarihi ve kültürü, onun da sahibi Türk milletidir.

Tam bağımsız ve lider ülke Türkiye’nin tarih sahnesinde yer alması için üzerimize ne düşüyorsa yapmanın azmindeyiz. 2053’te lider ülke ve süper güç Türkiye’nin inşasını uzun vadeli stratejik hedef olarak görüyoruz.

“TÜRK BİRLİĞİ MUTLAKA GERÇEK OLACAK”

Tam bağımsız ve lider ülke Türkiye’nin tarih sahnesinde yerini alması için üzerimize ne düşüyorsa yapmanın peşindeyiz. Cumhuriyet’in yeni yüzyılı için tüm inanç ve kararlılığımızla çalışıyoruz. 21.yüzyılın ana meselesi adalet, huzur ve adil paylaşım arayışıdır.

Devir artık Türk devridir. Türk devri adaletin, huzurun, refahın, huzurun yakın gelecekteki sivrilen adresidir. Türkiye küresel güç olacak. Ümitler Türk dünyası ekseninde yerleşecek. Yeni hükümet sistemiyle lider ülke Türkiye olacak. Yeni yüzyılın lider ülke Türkiye olması konusunda faaliyetlerimizi yoğunlaştıracağız.

Türk birliği mutlaka gerçek olacak.

 

Kaynak: Milliyet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.