Müstehcen yayın yapan “Laz kızı”nın 2 yıla kadar hapsi istendi

TikTok’ta yarı çıplak halde açtığı canlı yayında 160 bin lira para kazanan “Laz kızı” kullanıcı adlı Gül Hatun gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Hatun’un müstehcenlik suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Müstehcen yayın yapan “Laz kızı”nın 2 yıla kadar hapsi istendi
Yayınlama: 20.12.2023
A+
A-

Sosyal medya hesabından para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın açan şüpheli Gül Hatun ile ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. ‘Laz kızı’ ismiyle tanınan Gül Hatun hakkında ‘müstehcenlik’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

MÜSTEHCEN YAYINDAN 160 BİN TL KAZANMIŞ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, ‘Tiktok’ isimli sosyal medya platformu üzerinden ‘lazkızı34’ kullanıcı adıyla yayınlar yaptığı, bu yayın içeriğinde müstehcen yayınlara yer verdiği kaydedildi. Şüpheli Gül Hatun’un yayında 160 bin lira kazandığını söylediği ancak olayın duyulmasının ardından sosyal medya hesaplarını kapattığı ve soruşturma başlatıldığı anlatıldı.

“GÜZEL BİR ŞEY VAR ONU DA GİYECEĞİM” DEYİP PARA İSTEMİŞ

İddianamede şüpheli Gül Hatun’un savunmasına da yer verildi. Gül Hatun savunmasında bir süredir çalışmadığı, Tiktok’ta yayın açtığı ve takipçilerinin hediyeler gönderdiğini, bu hediyelerin kendi hesabına nakit olarak aktardığını söyledi. Gül Hatun savunmasının devamında dosyada bulunan görüntülerin Ocak ayında yayınlandığını, yayında “Güzel bir şey var. Onu da giyeceğim. Bir kere daha hediye atın” diyerek takipçilerinden para talep ettiği, yayında özel bölgelerini açtığını ve bunu para kazanmak için yaptığını ifade etti. Gül Hatun Tiktok’tan 30 bin lira kazandığını ve yaptıklarının suç olduğunu bilmediğini de belirtti.

Müstehcen yayın yapan

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede müstehcen içerikli görüntülerin herkese açık olan bir platform üzerinden çocukların da serbestçe girip görebileceği şekilde alenen paylaşıldığı değerlendirilerek üzerine atılı suçu işlediği belirtildi. Şüpheli Gül Hatun hakkında ‘müstehcenlik’ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Müstehcen yayın yapan

NE OLMUŞTU?

Tiktok’ta bir kadının göğüslerini açarak yayınlar yapması sonrasında ekipler harekete geçmiş ve yapılan araştırmalarda görüntülerdeki kişinin Gül Hatun olduğu tespit edilmişti. Gül Hatun 26 Kasım’da Kartal’daki evinde yakalanarak gözaltına alınmış ve ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Müstehcen yayın yapan
Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.