Ölen dilenci milyoner çıktı! Evinde çuvallar dolusu para ve altın bulundu

Irak’ta kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden dilenci milyoner çıktı. Dilencinin evinde çuvallar içinde yaklaşık 400 bin dolar ve yüklü miktarda altın bulundu.

Ölen dilenci milyoner çıktı! Evinde çuvallar dolusu para ve altın bulundu
Yayınlama: 25.12.2023
A+
A-

Irak‘ın başkenti Bağdat’ta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastane kaldırılan yaşlı dilencinin hayatını kaybetmesinin ardından milyoner olduğu ortaya çıktı. Dilencinin hayatını kaybetmesinin ardından iki kardeşi, ablalarının kimliğini almak için gittikleri evde poşetlere konulmuş halde milyonlarca Irak dinarı ve altın buldu. Kardeşler ablalarına ait paraları ve altınları arabaya yüklerken mahallenin muhtarı tarafından yakalanınca olay yerine polis çağrıldı. Polis tarafından evde yapılan aramada, altınlarla birlikte yaklaşık 400 bin dolar para bulundu. Polis, ölen kadının kardeşlerini gözaltına aldı.

PARALARI ÇUVALLARLA TAŞIRKEN YAKALANDILAR

Dilencinin evindeki aramaya katılan polislerden Muhammed Salih Mehdi yaptığı açıklamada, “Müfreze subayı beni arayarak el-Kazımiye bölgesinde bir ölüm durumu ihbarında bulundu. Olay yerine intikal ettiğimizde ölen dilencinin kimliğini aramak için gelen bir kadın ile bir erkek bir evden para çıkarıyorlar. Olay yerine anında giden polis ekipleri, dilencinin çuvallar içinde sakladığı paraları arabaya taşıdıklarını gördü” dedi.

“BÜTÜN PARAYI MERKEZ’E TESLİM ETTİK”

Polis Abdulcebbar Salih ise, “Bize kavga çıktığına dair bir ihbar geldi. Olay yerine intikal ettiğimizde kavga yoktu ama bir evden çuvallar dolusu parayı arabalarına taşıyan iki kişi gördük. Hemen bu iki kişiyi gözaltına aldık. Hemen merkezi aradık ve orada kavga olmadığını ancak çuvallar dolusu büyük miktarda paranın iki kişi tarafından bir evden çıkarıldığını söyledik. Merkez bizden olay yerinde kalmamızı istedi ve orada bulunan bütün paraları teslim ettik” dedi.

KOMŞULARI YARDIM EDİYORMUŞ

Kadının komşuları, dilenerek geçinen kadına çok yardım ettiklerini, kimsesiz olan kadına sürekli yemek verdiklerini belirtti. Ölen kadının oğlunun polis olduğu iddia edildi.

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.