Sahur davulcusu olmayınca komşularını bağırarak uyandırdı

Tokat’ta bulunan bir siteye sahur için Ramazan davulcusunun gelmemesi üzerine, bir kişi komşularını bağırarak uyandırdı. O ilginç anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sahur davulcusu olmayınca komşularını bağırarak uyandırdı
Yayınlama: 15.03.2024
A+
A-

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte davulcular, sahur vakti sokaklarda davul çalarak vatandaşları uyandırmaya başladı. Ancak Tokat’ta bulunan bir siteye Ramazan davulcusu gelmediği için başvurulan yöntem şaşırttı. Bir site sakini bahçeye çıkıp bağırarak komşularını sahura uyandırdı. O anlarda cep telefonu kameraları da kayıttaydı.

RAMAZAN GELENEĞİNİ YAŞATMAYA ÇALIŞTI

Tokat’ın Yeniyurt Mahallesi Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı üzerinde yer alan İmren Sitesi’nde, bir vatandaşın davul sesi olmadığı için komşularını sahura bağırarak uyandırdığı olay, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bir site saki, Ramazan ayında geleneksel sahur davulcusunun uğramaması üzerine, kendince bir çözüm buldu.

Sahur davulcusu olmayınca komşularını bağırarak uyandırdı

“IŞIKLARIN HİÇ YANMIYOR TAKİP EDİYORUM”

Sitenin içinde gezerek, “Saygıdeğer İmran Sitesi sakinleri. Sahur vakti gelmiştir. Senin ışıkların hiç yanmıyor takip ediyorum. Siz de uyanın. Haydi İmran Sitesi, sahur vakti uyan.” diye bağırdı.

Ramazan’ın manevi atmosferinde gösterilen bu komşuluk vefa gösterisi, sosyal medyada ilgi topladı. Paylaşılan video kısa sürede izlenme rekorları kırarak, İmran Sitesi sakinlerinin birlik ve dayanışma ruhunu gösterdi.

 

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.