Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe’den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

Suudi Arabistan’da oynanması planlanan, oyuncuların Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmasına izin verilmemesi sonrası iptal olan Süper Kupa finaliyle ilgili Fenerbahçe’den açıklama geldi. Finalin iptal edilmesi için bilerek son gün sözleşme şartlarının değiştirilmesinin istendiği iddialarına sert çıkılan açıklamada, “Gerçek dışı, spekülatif söylem ve mesajlar paylaşan, iftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız” denildi.

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe’den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız
Yayınlama: 01.01.2024
A+
A-

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan ve Suudi yetkililerin, oyuncuların Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmasına izin vermemesi sonrası iptal olan Süper Kupa finaliyle ilgili Fenerbahçe‘den açıklama geldi. Finalin iptal edilmesi için bilerek son gün sözleşme şartlarının değiştirilmesinin istendiği iddialarına yanıt verilen açıklamada, “Süper Kupa final maçının organizasyonu ile ilgili yaşanan aksaklıklar, sadece iki kulübün taleplerinin kabul edilmemesinden ibaret değildir. Ayrıca, maça çıkmama kararı iki kulüp tarafından alınmış olmasına rağmen sadece Kulübümüzü ve yöneticilerimizi hedef alarak gerçek dışı, spekülatif söylem ve mesajlar paylaşan, iftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan 2023 Süper Kupa maçı, oyuncuların Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmasına izin verilmemesi sonrası iki takımın da sahaya çıkmak istememesi sebebiyle iptal edilmişti.

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe'den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

FENERBAHÇE’DEN İDDİALARA SERT YANIT

Sosyal medyada ve çeşitli mecralarda Fenerbahçe kulübü yöneticilerin maçın iptal olması için bilerek anlaşmaya bu şartları eklemek istediği öne sürülürken, Fenerbahçe’den bu iddialara sert tepki geldi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023 tarihinde oynanması planlanmış olan Süper Kupa final karşılaşması ve bu süreçte yaşananlar üzerinden oluşan gündeme dair kısa bir bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe'den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

“YAŞANAN GÜNDEMİN NE SİYASET NE DE KOMPLO TEORİLERİYLE İLİŞKİSİ YOK”

Öncelikle, tüm süreç boyunca milletimizin yanımızda olduğunu görmekten büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu zor süreçte bize güç ve destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz, ülkemizin tüm spor kulüpleri gibi Fenerbahçemizin de üstün değerleridir. Biz bu değerleri kupaların, sportif rekabetin, maddi beklentilerin, siyasetin, kısaca her şeyin üstünde tutarız. Süper Kupa finali öncesinde yaşanan aksaklıklar tartışmaya açık olmayan değerlerimizle ilgili hassasiyetimiz nedeniyle yaşanmıştır, bunun ötesinde herhangi başka bir sebebi ve amacı yoktur.

Süper Kupa finalinin iptaliyle oluşan gündemin daha sonra diplomasi, siyaset ve komplo teorileriyle dolu bir kavga ortamına çekilmesi bizi şaşırtmıştır. Yaşanan bu gündemin ne dış politika, ne siyaset, ne de komplo teorileriyle hiçbir ilişkisi yoktur. Kamuoyunda yanlış bir kulvarda sürdürülmeye çalışılan tartışmaların bir an önce sona ermesi en büyük arzumuzdur. Sporun siyasetten uzak olması gerektiğini hatırlatarak; spor ve siyaseti birbirine karıştırmadan, sporu siyasi rekabetin malzemesi yapmadan, herkesi aklıselimle davranmaya davet ediyoruz.

“GERÇEK DIŞI MESAJLAR VE YALAN İDDİALARLA İLGİLİ HUKUKİ ADIMLAR ATILACAK”

Şunu da özellikle belirtmek istiyoruz ki; Süper Kupa final maçının organizasyonu ile ilgili yaşanan aksaklıklar, sadece iki kulübün taleplerinin kabul edilmemesinden ibaret değildir. Ayrıca, maça çıkmama kararı iki kulüp tarafından alınmış olmasına rağmen sadece Kulübümüzü ve yöneticilerimizi hedef alarak gerçek dışı, spekülatif söylem ve mesajlar paylaşan, iftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ DEV FİNAL NEDEN İPTAL OLDU?

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında, Suudi Arabistan’da yapılması planlanan Süper Kupa finali maçında kriz çıkmıştı. Suudi yetkililerin, oyuncuların ısınmaya çıkarken giyecekleri Atatürk tişörtlerine ve stadyumdaki Atatürk pankartlarına izin vermeyeceklerini açıklaması tansiyonu yükseltmişti. İki takım da, Suudilerin söz konusu kararı sonrası maça çıkmayarak yurda dönme kararı almıştı.

Süper Kupa krizine ilişkin Fenerbahçe'den açıklama: İftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağız

Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.