Türkan Şoray’a yıllar sonra ‘Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin’ sürprizi!

1978 yapımı ‘Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin’in galasına katılamayan Türkan Şoray’a özel bir sürpriz hazırlandı. Film için Moskova’da yapılacak galaya usta sanatçı da katılacak.

Türkan Şoray’a yıllar sonra ‘Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin’ sürprizi!
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

Nâzım Hikmet’in Ferhat ile Şirin adlı üç perdelik oyunundan esinlenilerek senaryolaştırılan, başrollerinde Türkan Şoray, Alla Sigalova ve Faruk Peker’in oymadığı Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin filmine 1978 yılında Moskova’da gala yapılmıştı.

Türkan Şoray, yoğun iş temposu nedeniyle galaya katılamamıştı. Sanatçı için özel bir sürpriz yapıldı.Türkan Şoray'a yıllar sonra 'Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin' sürprizi!

YENİDEN SEYİRCİ KARŞISINA ÇIKACAK

Türk-Rus ortak yapımı Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin filmi, Rusça dil ve Türkçe altyazılı olarak izleyiciyle buluşacak. Moskova Nâzım Hikmet Vakfı tarafından her yıl Nâzım Hikmet’in doğum yıl dönümünde düzenlenen anma programında film yeniden yayınlanacak.Türkan Şoray'a yıllar sonra 'Bir Aşk Masalı-Ferhat ile Şirin' sürprizi!

3 Şubat’ta Moskova’daki Dom Kino Sineması’nda gerçekleştirilecek galaya Türkan Şoray da katılacak. ‘Mehmene Banu’ rolüne hayat veren 78 yaşındaki sanatçı, filmde ‘Şirin’ karakterini canlandıran Alla Sigalova’yla da yıllar sonra bir araya gelecek.

 

Kaynak:milliyet.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.