Venezuela’dan ABD açıklaması! Maduro’dan karşı hamle!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin Venezuela’ya yönelik petrol, doğal gaz ve altın sektörlerine yönelik yeniden yaptırım uygulama kararına tepki göstererek, “ABD’den gelen her türlü ültimatomu reddediyoruz” dedi.

Venezuela’dan ABD açıklaması! Maduro’dan karşı hamle!
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, bu hafta sonu Orta Doğu’ya giderek Gazze’deki duruma ilişkin diplomatik temaslarda bulunacağı bildirildi.

Washington DC

Beyaz Saray ile ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Blinken’ın hafta sonu bölgeye yapacağı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Buna göre Blinken, Gazze’deki çatışmaların sona ermesinin ardından bölgedeki durum, Gazze’nin bu süreçte nasıl yönetileceği, Filistinlilere insani yardımların ulaştırılması ve olası bir bağımsız Filistin devletinin tanınmasına yönelik değerlendirmeler kapsamında taraflarla çeşitli temaslarda bulunacak.

7 Ekim 2023’ten bu yana 4 kez bölgeye giden Blinken’ın yeni ziyaretinin detaylarının, ilerleyen günlerde ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyor.

 

Kaynak: AA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.