Yazar Mario Levi 66 yaşında hayata veda etti

“İstanbul Bir Masaldı”, “En Güzel Aşk Hikayemiz” kitaplarının da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti.

Yazar Mario Levi 66 yaşında hayata veda etti
Yayınlama: 31.01.2024
Düzenleme: 31.01.2024
A+
A-

Yazar, iletişim eğitmeni Mario Levi, 66 yaşında hayatını kaybetti. Vefat haberini, Levi’nin de içerisinde yer aldığı Buart Sanat Atölyesi duyurdu.

“EDEBİYATIN GÜÇLÜ KALEMİNİ KAYBETTİK”

Levi’nin vefatını Buart Sanat Atölyesi sosyal medya hesabından, “Canım hocamız, edebiyatımızın duygulu ve güçlü kalemi, eşsiz insan, bir tanemiz Mario Levi’yi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Edebiyata, bizlere kattıkları için minnettarız. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyoruz.” mesajını paylaştı.

Yazar Mario Levi 66 yaşında hayatını kaybetti

BİRÇOK ESERE İMZA ATTI

İstanbul Bir Masaldı”, “En Güzel Aşk Hikayemiz”, “Bir Şehre Gidememek”, “Lunapark Kapandı” ve “Size Pandispanya Yaptım” adlı kitapların da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan yazar Levi, 3 yıl önce Anadolu Ajansına verdiği röportajda, “İstanbul her zaman benim için bir ilham kaynağı oldu. Kötüsüyle de ilham kaynağı oldu. İstanbul aslında neresinden bakarsanız bakın yaşanması kolay olmayan, hatta yaşanması zor bir şehir. Tarihin bıraktığı izler yüzünden de öyle, bugün açısından da öyle.” ifadelerini kullanmıştı.

Yazar Mario Levi 66 yaşında hayatını kaybetti

MARİO LEVİ KİMDİR?

Mario Levi, 1957 yılında İstanbul’da doğdu. 1975 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roman Filolojisi’nden mezun oldu. İlk öyküsünü 1975’te kaleme aldı. 1984 yılından sonra Hokka dergisi, Şalom, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Dergi, Stüdyo İmge, Gösteri, Milliyet Sanat, Argos ve Oksijen gibi birçok yayın organında yazılar yazdı.

Yazar Mario Levi 66 yaşında hayatını kaybetti

Yazar Mario Levi 66 yaşında hayatını kaybetti
Kaynak : Haberler.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.